10 důvodů, proč kupovat handmade dárky (nejen) na Vánoce

Kupovat vánoční dárky od handmade tvůrců má hned několik výhod. My jsme jich dali dohromady deset, napadají vás další? Podělte se!

darky

Vánoční handmade dárky mají svoje kouzlo.

1. Originalita. Budete mít dárky opravdu jedinečné a unikátní – ani ti nejproduktivnější prodejci nechrlí zboží v tempu čínských továren, takže máte jistotu, že výrobky vznikají v malosériích nebo jsou to dokonce originály, které nikdo jiný mít nebude (jako třeba u nás ve Valéru).

2. Podpora malých značek. Jsou to vlastně vánoční dárky na druhou – pokud si od malého výrobce něco koupíte, podpoříte ho a on tím pádem bude moci nakoupit dárky svým dětem a blízkým, takže dvojnásobná radost. A pokud si výrobek uděláte sami u někoho na kurzu, bude to dokonce radost trojnásobná!

darky
darky

3. Zhmotnění Vašich představ. Toužíte po broži se slonem jezdícím na kole? Hrníčcích ve tvaru R2-D2 ze Star Wars? Náušnicích s malými přesýpacími hodinkami? Jsou věci, které v normálních obchodech prostě neseženete, ale určitě se mezi handmade prodejci najde někdo dost šikovný a stejně praštěný jako vy, kdo už něco takového vyrobil anebo vám to na zakázku rád vyrobí (zakázky ovšem doporučujeme řešit v předstihu).

4. Ideální řešení i pro opozdilce. I pokud budete nakupovat dárky nakupovat na poslední chvíli, nebude to poznat. Nabídka už bude možná limitovanější, ale pořád takový dárek určitě potěší víc než generické kosmetické balíčky, lahve vína a vánoční přání koupená na benzínce. Naopak – bude to vypadat, že jste se při výběru dárků opravdu snažili.

adrianet
bendova

5. Dárky, po kterých toužíme. Nic proti praktickým dárkům (já jako šperkařka mám pomalu víc nářadí než můj manžel a zdaleka nemám všechno, co bych chtěla), ale popravdě neznám ženu, které by pod stromečkem udělala větší radost nová žehlička než krásné náušnice, šaty nebo kabelka. Dávejte lidem věci, po kterých touží, ne ty, které potřebují. Rozhodně je tím víc potěšíte.

6. Pohodovější nakupování. V handmadech galeriích nebývají tak velké fronty jako v normálních obchodech, takže si takovým nákupem i pěkně ušetříte čas a značnou míru stresu. Pokud nakupujete zboží online, můžete dokonce sedět v klidu doma, v křesle, a dárek vám přijde až domů (jen je třeba si vzpomenout trochu s předstihem, aby vám pošta stihla balík doručit).

darky
darky

7. Vstřícnost a nadstandardní servis. Nejste-li si jistí, co koupit, naši prodavači, kteří jsou sami tvůrci handmade, vám rádi poradí. Pokud by přesto obdarovanému dírek nevyhovoval, handmade výrobci jsou ve velké většině vstřícní a nemají problém zboží vyměnit či upravit. Navíc jednáte přímo s výrobcem, takže vám rovnou dokáže říci, co všechno je možné, a nemusíte měsíc čekat na výměnu a otravovat se s nepřívětivým reklamačním oddělením.

8. Kvalitní výrobky. My handmade výrobci jsme v zásadě tak trochu proti sobě – snažíme se totiž věci dělat tak kvalitní, aby vydržely fungovat bez problémů i několik (desítek) let, rádi vám rozbité či nevhodné kousky opravíme nebo předěláme a často za to ani nic nechceme. Oceňte to a kupte si taky občas něco nového, ikdyž vám výrobek z loňska stále ještě dobře slouží.

darky
darky

9. Spříznění. Můžete si vybrat konkrétního prodejce, jehož světonázor je vám blízký, pobavit se s ním o tom, jak výrobek vznikl, co všechno vydrží a z čeho je vyroben. Můžete se dozvědět něco víc o tom, proč tvůrce jeho práce tolik baví a jak dlouho už se tvoření věnuje (jen pozor, někdy je pak problém prodejce přimět, aby o své vášni mluvit přestali :)). Pokud se s našimi autory nemůžete potkat osobně, můžete si o nich přečíst něco v jejich medailoncích nebo v rozhovorech na našem blogu. Tohle v klasickém obchodním centru prostě nezažijete, pokud vás tedy do vytržení neuvádí už to, že je na cedulce napsaná země původu.

10. S láskou. Poslední a nejkýčovitější důvod nakonec – jsou to věci dělané s láskou. Každý výrobek projde tvůrci pod rukama tolikrát, že si to ani nedovedete představit, a my to raději ani nepočítáme, abychom se nevyděsili. Nevzniká v žádné továrně, ale u někoho doma v dílně, kde mu člověk obětuje několik hodin vlastního času, což je nejcennější věc, co v životě máme. Snažíme se z hromádky neforemného a často i nepoddajného materiálu vytvořit krásnou věc, která vydrží a myslíme při tom na to, kdo ji asi bude používat. Věřte mi, že láska, se kterou handmade dárky věnujete, je minimálně stejně velká jako láska, se kterou je jejich tvůrce vyráběl.

Zastavte se pro jedinečné a unikátní vánoční dárky k nám do Valéru v Praze v Karlíně na Kollárové 16. Jsme tu pro vás úterý, středu a pátek od 11 do 18 h, ve čtvrtek od 11 do 19 h a v sobotu od 9 do 15 h. Těšíme se na vás!

darky
darky
FacebookTwitterGoogle+