Jak vznikají motýlky „In the name of wood“

Dřevěné motýlky jsou v módě. Ale není motýlek jako motýlek – ty naše jsou naprosto unikátní. Proč? To se dočtete v našem dnešním blogu.

In the name of wood

V lese…

Značka ručně vyráběných dřevěných módních doplňků In the Name of Wood vznikla na konci roku 2013 ve městě Lille na severu Francie. Za vznikem značky stojí Čech žijící ve Francii Marek Čop. Už od samého počátku vše směřovalo k vývoji a výrobě pánských módních doplňků, kterých je na trhu stále nedostatek.
Všechny výrobky In the Name of Wood jsou nyní vyráběny v malé dílně na severovýchodě Francie v oblasti Alsaska, kam se Marek nedávno přestěhoval. Jako vystudovaný inženýr dřevařství si veškeré výrobky vyvíjí, navrhuje a vyrábí sám.

Jak říká Marek: „Nejraději pracuji se dřevem ve formě dýh, tedy tenkých listů dřeva, které lepím, ohýbám a různě tvaruji.“ A skutečně, dřevěné motýlky z dílny In the Name of Wood vás překvapí svou konstrukcí. Nejedná se o žádné mohutnosti vyrobené řezáním z masivního dřeva, ale o lehounké krasavce z ohýbané vrstvené dýhy. Tato technologie výroby dává dřevěným motýlkům «3D» efekt. Nejsou tedy placaté jako ostatní podobné výrobky dostupné na trhu. Pokud máte motýlek v ruce, překvapí vás svou nízkou hmotností. S váhou jen okolo 70 g nejsou o nic těžší než klasické látkové. Současně si díky konstrukci lepeného dřeva motýlek zachovává i dostatečnou pevnost, takže se nemusíte bát, že by se vám rozlomil v ruce.

z výroby
z výroby
z výroby
z výroby

Každý motýlek je individuálně ohýbán okolo speciálně vyrobené formy. V další fázi jsou motýlky řezány, ručně broušeny a na závěr zafixovány lakem. Veškeré výrobky In the Name of Wood jsou vyráběny ručně v malých sériích. Společně s unikátní a neopakovatelnou kresbou dřeva tak máte jistotu, že každý kus je naprostý originál.

Marek doplňuje: „Paleta dýh na trhu představuje množství nejrůznějších barev a kreseb dřeva. V nabídce tedy najdeme motýlky opravdu pro každou příležitost. Ať už se jedná o velmi « klasicky » vypadající černé motýlky z ebenu nebo bílé z javoru a jasanu či o extravagantnější kousky ze zebrana, padouku a wengé. V nabídce si najde každý to, co mu sedí nejvíce.“

In the name of wood

…ve Valéru.

Není tedy důležité, na jakou příležitost dřevěný motýlek potřebujete, v nabídce In the Name of Wood si ten svůj určitě najdete. Dřevěné motýlky jsou originální doplněk pro všechny, kteří chtějí mít něco unikátního a speciálního. Ať už plánujete večer s přáteli, návštěvu divadla, plesu či si jen chceme připadat výjimečně, s originálním doplňkem od In the Name of Wood oslníte všude. Stále oblíbenější jsou dřevěné motýlky i jako originální doplněk na svatbě. I sám výrobce se toto léto oženil – a jak jinak než s dřevěným motýlkem okolo krku.

FacebookTwitterGoogle+