Něco končí, něco začíná

S lítostí oznamujeme, že jsme z provozních důvodů nuceni uzavřít naši galerii v pražském Karlíně. Valér tím však nekončí a my doufáme, že nám i v letošním roce zachováte přízeň.

rekonstrukce

Takto jsme začínali s rekonstrukcí.

Tento článek měl vyjít mnohem dříve, ale o některých věcech se těžko píše, zvlášť pokud jsou čerstvé. Začátkem loňského roku jsme se s nadšením vrhli do rekonstrukce prostor bývalé galerie, která se měla stát Valérem, prostorem pro prodej handmade výrobků a setkávání jejich tvůrců. Vymýšleli jsme koncept, název, logo, vybírali autory a vynaložili nemalé prostředky na zútulnění suterénních místností. V květnu (o dva měsíce později oproti plánu) jsme nakonec galerii slavnostně otevřeli a doufali jsme, že všechny potíže už máme za sebou.

A tady už je hotovo.

Už od otevření galerie nás ale provázely různé provozní problémy, zejména kvůli smlouvě od města, která se měla převádět. Místo převodu platné smlouvy ale město rozhodlo, že nás bude brát jako nové nájemníky. Dlouho jsme čekali, jaký nám vyměří nájem – přes veškeré sliby o zachování jeho výše nám výsledná částka doslova vyrazila dech. Marně jsme se odvolávali, naše odvolání se nejspíše nedostalo ke správným uším. Neměli jsme totiž zařízenou žádnou jmenovitou podporu na radnici. Konečnou výši nájmu jsme se nakonec místo března dozvěděli až v listopadu. Nezbývalo tedy než se s vysněným provozem kamenné galerie rozloučit. Valér ale nekončí. Co jsme měli, jsme přestěhovali. Jen o kousek dál. Do domu, který nepatří městu. Chvíli to bude trvat a některé věci se změní. Ale během letošního roku byste nás mohli znovu najít o pár ulic dále a v trochu jiné podobě – z Valéru se stane showroom, sdílená dílna a místo pro setkání tvůrců a nadšenců pro handmade. Jako první se určitě rozběhnou kurzy, ve kterých chceme pokračovat. Facebook i stránky zůstávají v provozu, chceme pokračovat v sérii rozhovorů s inspirativními umělci a informovat vás o novinkách nejen z Valéru, Valér týmu i našich autorů.

Helmut a Jarmila pózují před vchodem karlínské galerie.

Děkujeme všem, kteří nás podporovali a fandili nám, všem autorům a zákazníkům za milá setkání, děkujeme za všechny pop-up shopy, výstavy i workshopy. Doufáme, že nám i přes všechny karamboly zachováte přízeň a v tomto roce vám přejeme mnoho tvůrčí energie, pohodu a dostatek odvahy na plnění snů.

FacebookTwitterGoogle+

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacky a pingbacky jsou otevřeny.