Pár slov o týmu Valér a o slavnostním otevření

Kdo vlastně za Valérem stojí a kdo má co na starosti? V dnešním příspěvku se dozvíte něco málo o týmu Valér a také se budete moci podívat, jak vypadalo slavnostní otevření.

Centrálním mozkem Valéru se stala Wendy alias Nady, která kromě péče o malého Ondráška zvládala domluvu s autory, řešila smlouvy a jiné papírování a k tomu tisíc dalších drobností – a hlavně dohlížela na to, aby průtahy nebyly delší, než bylo nutné. Pokud se rozhodnete vystavovat ve Valéru, budete se pravděpodobně domlouvat právě s ní a třeba ji tu někdy potkáte i osobně. Nady je ale také šperkařkou a její krásné šperky z kolekcí “Rámy” a “Města & Místa” můžete ve Valéru také najít.

Nady navrhuje

Nady při navrhování svých nových šperků (foto: Fler.cz).

Svět Nady

Když jsou návrhy hotovy, pouští se Nady do výroby a vznikají tyto skvosty.

Čestnou zakladatelkou je také Věnina, bez které by nás o Valéru asi ani nenapadlo uvažovat. Stála už na počátku historie našeho galerijního prostoru a ráda propojuje šikovné lidi, díky čemuž vznikly nejrůznější výstavy, třeba Broží léto, na jehož tradici bychom chtěli do budoucna také navázat. Kromě toho, že lvím podílem pomohla s rekonstrukcí a domlouváním autorů, je také jednou z osob zodpovědných za každodenní provoz a často ji můžete potkat v galerii i s jejími originálními stříbrnými šperky. A pokud vás žádný neosloví tak, že si ho rovnou odnesete domů, můžete si u ní domluvit kurz, kde se naučíte, co obnáší práce profesionálního zlatníka.

Věnina při práci

Naše dvorní zlatnice zabraná do opracování polotovaru.

Věnina Silver

Do každého šperku vkládá kus své duše.

Pokud nebude ve Valéru zrovna Věnina, můžete tu narazit na charismatickou Martinu, která s Věninou spolupracovala už dříve a bude nám dále pomáhat s prodejem – Martina má skvělé oko, takže vám ráda poradí, co by vám mohlo slušet a jak celý outfit sladit tak, abyste byli nepřehlédnutelní.

Martina

Druhá velká zaliba Martiny je pozování před objektivem.

Martiny pletené svetříky a šaty

Pletení je její vášeň a je to vidět na každém jejím oděvu.

Jediným mužským členem týmu Valér a zároveň dvorním fotografem, grafikem a aranžérem je Mára, který byl při rekonstrukci ve Valéru pomalu víc než doma. Během posledních pár měsíců si užil spoustu uklízení, montování světel, natírání oken a dveří nebo vrtání poliček. Je i tvůrcem a administrátorem našich stránek, které pravidelně vylepšuje do čím dál dokonalejší podoby. Vděčíme mu i za logo Valéru a za krásné fotky, které pak můžete vidět i na sociálních sítích – našem facebooku či instagramu.

Věna

Mára při oblekání Helmuta.

Věnina Silver

Když se nevěnuje grafice či galerii, vyrábí manžetové knoflíčky pod značkou Mark for Men.

A protože je Mára opravdu všestranný, pustil se kromě všech dalších povinností i do výroby manžetových knoflíčků, které můžete ve Valéru také zakoupit. V oblasti elegantní pánské módy úzce spolupracuje se značkou RENN for MEN, jejíž zakladatelka Renča nám pomohla s vymýšlením konceptu a bude s námi dál spolupracovat formou pop-up akcí. Pánská móda ve Valéru pochází převážně od Renči a my máme její krásné kousky také rádi – takže pokud ve Valéru narazíte na fešáka v obleku za pultem, budete hned vědět, o koho jde a kdo ho oblékl :)

Renn pop-up

Renn při chystání první pop-up akce v nově otevřeném Valéru.

Renn for Men

Aby Vám přinesla to nejlepší, projde jí rukama 50 páru rukavic, aby vybrala jedny, které stojí opravdu za to.

Valér ale není jen o originálních výrobcích. Chystáme také kurzy, které bude mít na starosti další člen týmu Valér, a to Zuzka. Pokud tedy budete mít zájem se k nám přijít naučit nějakou novou techniku, budete se domlouvat právě s ní. S vedením kurzů a jejich organizací má bohaté zkušenosti – vede např. kurzy s vázáním knih, výrobou mozaiky nebo ručního papíru. Kromě toho se ve Valéru chystají i další kurzy výroby šperků nejrůznějšími technikami a protože máme vzdu plně vybavenou zlatnickou dílnu, je možné si vyzkoušet i práci zlatníka. Kurzy plánujeme spustit na podzim, takže se můžete začít těšit. Zuzka také velmi pomohla s vymýšlením konceptu a rekonstrukcí galerie. I ji můžete ve Valéru občas potkat a pokud ji zrovna propásnete, najdete ve stálé nabídce její krásné zápisníky, z nichž jeden může být i váš.

Zuzka

Zuzka u jedné z mozaik.

WnK

Zápisníky od Zuzky. Co kus, to originál.

Pokud budete s někým ve Valéru komunikovat, narazíte dost možná na Irču, která je sice v Brně, ale pomáhá s chodem Valéru aspoň na dálku. Dělá styčného komunikačního důstojníka, má na starosti tiskové zprávy, psaní blogů a pozvánek, pomáhá oslovovat autory nebo aspoň přispět radou a konstruktivní kritikou. Kromě toho je také šperkařkou a i její stříbrné vílí šperky můžete ve Valéru potkat.

Eire

Irča aka Eire při výrobě dalšího svého šperku.

Eire šperk

Precizní práce, která ozdobí nejeden dekolt.

Slavnostní otevření Valéru proběhlo ve čtvrtek 12. 5. a mohli jste na něm potkat většinu členů týmu Valér. Nesměl samozřejmě chybět Valér dort a šampaňské, abychom naše krásné prostory řádné pokřtili. Zahájení provozu s námi přišly oslavit zhruba dvě desítky přátel a zákazníků a ostrý provoz byl zahájen hned den na to v pátek 13. – pověr se totiž nebojíme a naopak věříme, že to Valéru přinese jen a jen štěstí. Pokud budete chtít, můžete se také podívat na video za zahájení od Radky:

Zveme vás na návštěvu Valéru  – sídlíme na Kollárově 16 vedle karlínského kostela a jsme tu od úterý do soboty mezi 11. a 18. hodinou.

FacebookTwitterGoogle+